14 Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie 15m
Nr | Imię i nazwisko / Name & Surname | Aeroklub / Aero Club | Szybowiec / Glider | Znaki / Signs | Pozycja na liście rankingowej PL / PL Ranking List Position 2023 | Pozycja na liście rankingowej IGC/ IGC Ranking List, | Wpisowe / registration fee |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tomasz Królik | Nasz Aeroklub | Ventus a 15m WL | TT | 157 | 2119 | |
2 | Marius Pluscauskas | Vilniaus Aeroklubas | Diana 2 | BB | 0 | 125 | |
3 | Łukasz Błaszczyk | Aeroklub Ostrowski | Discus 2a | I | 7 | 936 | |
4 | Dariusz Czech | Aeroklub Stalowowolski | Lak 19 15m | DC | 71 | 889 | |
5 | Zenon Wajda | Aeroklub Ostrowski / Gliding Team WN | Mini Nimbus C | 77 | 104 | 2512 | |
6 | Kamil | Aeroklub Włocławski | JS-3 RES | WW | 111 | ||
7 | Mateusz Zakrzewski | Aeroklub Bydgoski | Ventus 2 bx | CB | 41 | 774 | |
8 | Adam Biały | Aeroklub Warszawski | ASG 29e | W | 190 | 3016 | |
9 | Piotr Ligwiński | Aeroklub Łódzki | ASW 24WL | PL | 46 | 480 | |
10 | Marek Granacki | Aeroklub Białostocki | Discus - 2a | MG | 179 | 5058 | |
11 | Tomasz Dul | Aeroklub Wroclawski | JS-3 15m | TO | 22 | 285 | |
12 | Szczerba Andrzej | Aeroklub Warszawski | Diana 2 Fes | AI | |||
13 | Jan Krzyżanowski | Aeroklub Warszawski | LS8a | MP | |||
14 | Maciej Kowalski | Aeroklub Kielecki | Discus 2a | Y | 16 | 292 | |
15 | Piotr Jarysz | Aeroklub Leszczyński | LS6 | BB | 24 | 489 | |
16 | Jerzy Kolasinski | Aeroklub Poznański/KKGT | JS-MD 3 RES | KOL | 51 | 1324 | |
17 | Łukasz Grabowski | Aeroklub Włocławski / KKGT | Diana 2 | RP |
Ogólnopolskie Kwalifikacyjne Zawody Szybowcowe (QZS) w klasie Klub A
Nr | Imię i nazwisko / Name & Surname | Aeroklub / Aero Club | Szybowiec / Glider | Znaki / Signs | Pozycja na liście rankingowej / Ranking List Position 2023 | Pozycja na liście rankingowej IGC/ IGC Ranking List, | Wpisowe / registration fee |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maciej Karczmarski | Aeroklub Warszawski | SZD-55 | A8 | 1139 | ||
2 | Adam Pietrzykowski | Aeroklub Bielsko-Bialski | SZD-48-1 jantar std2 | DZ | - | ||
3 | Tomasz Bajkowski | Aeroklub Bielsko - Bialski | LS4 | MO | |||
4 | Bartosz Rybarczyk | Aeroklub Ziemi Lubuskiej | Jantar Standard 3 | BY | 170 | 2376 | |
5 | Paweł Strzelczyk | Aeroklub Ziemi Lubuskiej | Jantar Standard 3 | BM | 166 | 1954 | |
6 | Jan Lidke | Aeroklub Częstochowski | Mini-Nimbus | JL | 80 | 1572 | |
7 | Marta Biała | Aeroklub Ostrowski | Jantar Std 3 | W4 | 131 | 4096 | |
8 | Przemysław Kucharski | Warszawski | Jantar std 2 | PK | 91 | 1230 | |
9 | Krzysztof Węgierski | Kujawski | Standard Cirrus | MY | 84 | 1101 | |
10 | Dagmara Neska | Aeroklub Bydgoski | Jantar Std 2 | UT | 133 | 3419 | |
11 | Robert Walachowski | Aeroklub Leszczyński | jantar std | 55 | 130 | 2574 | |
12 | Andrzej Sznajder | Leszczynski | Pegase 101A | AS | 105 | 1478 | |
13 | Jerzy Mikołajczyk | SAZM/KSS | LS 4 | YL | 102 | 2946 | |
14 | Ireneusz Wuwer | Aeroklub ROW Rybnik | Discus b | XR | 2941 | ||
15 | Krzysztof Owsiany | Aeroklub Leszczyński | Pegase 101A | KG | 201 | 4043 | |
16 | Egeniusz Marcinkowski | Aeroklub Leszczyński | LS 3 | PP | |||
17 | Jerzy Mikołajczyk | AZM/KSS | LS 4 | YL | 102 | 2946 | |
18 | Piotr Ligwiński | Aeroklub Łódzki | ASW 24WL | PL | 46 | ||
19 | Antoni Zawirski | Aeroklub Leszczyński | Jantar std | TBD | 60 | 976 | |
20 | Marcin Szymura | Aeroklub ROW Rybnik | Jantar Std3 | EP | 43 | 554 | |
21 | Jerzy Staszyński | Aeroklub Nowy Targ | ASW19B | AW | 132 | 3024 | |
22 | Zbigniew Meller | Aeroklub Poznański | Jantar Std3 | LC | 166 | 852 | |
23 | Mirosław Hercog | Aeroklub Poznański | Jantar Std3 | DH | 58 | 691 | |
24 | Szymon Rawecki | Aeroklub Leszczyński | SZD-55 | RAW | 23 | 121 | |
25 | Krzysztof Sobiecki | Aeroklub Bydgoski | Jantar Std 3 | KS | 44 | 457 | |
26 | Judyta Czyż | Aeroklub Bielsko Bialski | ASW 19B | J1 | 33 | 346 | |
27 | Stanisław Wujczak | Aeroklub Leszczyński | Mini Nimbus B | RX | 20 | 186 | |
28 | Mirosław Wysocki | Aeroklub Ziemi Lubiskiej | TBD | TBD | 78 | 1245 | |
29 | Łukasz Chyla | Aeroklub Bielsko - Bialski | TBD | TBD | 155 | 1713 |
22 Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub A
Nr | Imię i nazwisko / Name & Surname | Aeroklub / Aero Club | Szybowiec / Glider | Znaki / Signs | Pozycja na liście rankingowej / Ranking List Position 2023 | Pozycja na liście rankingowej IGC/ IGC Ranking List, | Wpisowe / registration fee |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Maciej Karczmarski | Aeroklub Warszawski | SZD-55 | A8 | 1139 | ||
2 | Grzegorz Kokot | Aeroklub Wrocławski | Jantar Std 2 | GK | 73 | 1329 | |
3 | Rafał Siankowski | Aeroklub Radomski | SZD-55-1 | BC | 35 | 417 | |
4 | Paweł Głowacki | Aeroklub Leszczynski | C-101 Pegase | J7 | 29 | 382 | |
5 | Jan Lidke | Aeroklub Częstochowski | Mini-Nimbus | JL | 80 | 1572 | |
6 | Marta Biała | Aeroklub Ostrowski | Jantar Std 3 | W4 | 131 | 4096 | |
7 | Zenon Wajda | Aeroklub Ostrowski / Gliding Team WN | Mini Nimbus C | 77 | 104 | 2512 | |
8 | Grzegorz Głąb | Aeroklub Ziemi Zamojskiej | Discus B | IG | 29 | 282 | |
9 | Jacek Flis | Ziemi Zamojskiej | LS3 WL | FLS | 3 | 47 | |
10 | Jacek Lenkiewcz | Aeroklub Gdański | DG-300 | LJ | 120 | 3188 | |
11 | Marek BIAŁY | Aeroklub Warszawski | Jantar Std 3 | W3 | 85 | 1390 | |
12 | Wojciech Kubiak | Aeroklub Krakowski | SZD 55 | W07 | 54 | 804 | |
13 | Przemysław Kucharski | Warszawski | Jantar std 2 | PK | 91 | 1230 | |
14 | Krzysztof Węgierski | Kujawski | Standard Cirrus | MY | 84 | 1101 | |
15 | Tomasz Hornik | Nadwiślański/KKGT | Mini Nimbus | DF | 38 | 513 | |
16 | Remigiusz Gwiazda | Lubelski | Jantar Std 2 | GR | 26 | 386 | |
17 | Andrzej Sznajder | Aeroklub Leszczynski | PEGASE 101A | AS | 105 | 1478 | |
18 | Mateusz Zakrzewski | Aeroklub Bydgoski | LS 4a | TBD | 41 | 774 | |
19 | Jerzy Mikołajczyk | SAZM/KSS | Ls 4 | YL | 102 | 2946 | |
20 | Jan Wojewoda | Nadwiślański | Jantar Std 3 | KM | 76 | 1080 | |
21 | Antoni Zawirski | Aeroklub Leszczyński | Jantar | TBD | 60 | 976 | |
22 | Julia Wałowska | Aeroklub Ostrowski | SZD 48 | HI | 49 | 2087 | |
23 | Piotr Ligwiński | Aeroklub Łódzki | ASW 24WL | PL | 46 | 480 | |
24 | Marek Chamera | Aeroklub Ziemi Zamojskiej | Jantar | TBD | 113 | 3639 | |
25 | Wojciech Szczęsny | Aeroklub Lubelski | Szd-48-2 Jantar Std.2 | TI | 64 | 961 | |
26 | Tomasz Okoń | Aeroklub Ziemi Zamojskiej | ASW20F | TO | 62 | 925 | |
27 | Piotr Brzozowski | Aeroklub Lubelski | Jantar std2 | KI | 75 | 1629 | |
28 | Eugeniusz Marcinkowski | Aeroklub Leszczynski | LS3 | PP | |||
29 | Michał Okoń | Aeroklub Ziemi Zamojskiej | Asw20 | MT | 39 | ||
30 | Jerzy Mikołajczyk | AZM | Ls 4 | YL | 102 | 2946 | |
31 | Filip Durda | Politechnika Rzeszowska - AOS Bezmiechowa | Discus CS | T71 | 53 | 878 | |
32 | Marcin Szymura | Aeroklub ROW Rybnik | Jantar Std3 | EP | 43 | 554 | |
33 | Jerzy Staszyński | Aeroklub Nowy Targ | ASW19B | AW | 132 | 3024 | |
34 | Tomasz Kurowski | Aeroklub Krakowski | SZD-48-3M "Brawo" | BZ | 39 | 652 | |
35 | Mirosław Hercog | Aeroklub Poznański | Jantar Std3 | EP | 58 | 691 | |
36 | Artur Łończuk | Aeroklub Nadwiślański | ASW19B | AW | 27 | ||
37 | Szymon Rawecki | Aeroklub Leszczynski | SZD-55 | RAW | 23 | 121 | |
38 | Krzysztof Sobiecki | Aeroklub Bydgoski | Jantar Std 3 | BC | 44 | 457 | |
39 | Stanisław Wujczak | Aeroklub Leszczynski | Mini Nimbus B | RX | 20 | 186 | |
40 | Piotr Cioch | Akademicki Ośrodek Szybowcowy Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej | Discus | T71 | 219 | ||
41 | Łukasz Kołodziej | Rzeszowski | SZD - 48 Jantar Std 2 | AB | 67 | ||
42 | Zbigniew Lutowski | Aeroklub Bydgoski | Jantar std 2 | UT | 79 | 854 | |
43 | Marek BIAŁY | Aeroklub Warszawski | Jantar Std 3 | W3 | 97 | 550 | |
44 | Łukasz Kołodziej | Aeroklub Rzeszowski | SZD-48 Jantar St.2 | AB | 67 | 581 | |
45 | Zbigniew Lutowski | Aeroklub Bydgoski | Jantar std 2 | UT | 79 | 854 | |
46 | Marek BIAŁY | Aeroklub Warszawski | Jantar Std 3 | W3 | 97 | 550 | |
47 | Łukasz Kołodziej | Aeroklub Rzeszowski | SZD-48 Jantar St.2 | AB | 67 | 581 | |
48 | Mirosław Wysocki | Aeroklub Ziemi Lubuskiej | Jantar Std 3 | BM | 78 | 1245 | |
49 | Benedykt Jasik | Aeroklub Ziemi Lubuskiej | Jantar Std 3 | BY | 122 | 2011 | |
50 | Kinga Tchorz | Aeroklub Nadwiślański | TBD | TBD | 225 |
Zawody Leszno Cup 2024 w klasie 18M
Nr | Imię i nazwisko / Name & Surname | Aeroklub / Aero Club | Szybowiec / Glider | Znaki / Signs | Pozycja na liście rankingowej / Ranking List Position 2023 | Pozycja na liście rankingowej IGC/ IGC Ranking List, | Wpisowe / registration fee |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dariusz Czech | Aeroklub Stalowowolski | Lak 19 18m | DC | 71 | 889 | |
2 | Marek BIAŁY | Aeroklub Warszawski | ASG 29 E 18 m | W | 85 | 1390 | |
3 | Riku Rissanen | Räyskälä Aero Club / Finland | EB 28 Edition | EX | 1068 | ||
4 | Rory Ellis | The Gliding Centre | AS33Es | 9 | 1274 | ||
5 | Robert Walachowski | Aeroklub Leszczynski | Nimbus 3DT | 7L | 130 | 2574 | |
6 | Andrzej Smielkiewicz | Aeroklub Leszczynski | ASG29E | A2 | 10 | ||
7 | Jerzy Kolasinski | Aeroklub Poznański/KKGT | JS-MD 3 RES | KOL | 51 | ||
8 | Marek BIAŁY | Aeroklub Warszawski | ASG 29 E 18 m | W | 97 | 550 | |
9 | Mirosław Hołyś | Aeroklub Ziemi Lubuskiej | JS-1 18m | M | 38 | 778 |