Aeroklub

Aeroklub Leszczyński – Tu chce się latać!

Aeroklub Leszczyński w Lesznie, działający na największym europejskim lotnisku, jest jednym z najdogodniejszych miejsc do uprawiania szybownictwa na świecie.

Leszno jest jedynym miastem, które trzykrotnie było gospodarzem Szybowcowych Mistrzostw Świata (1958, 1968, 2003). Otwarta przestrzeń z trzech stron 101-hektarowego lotniska trawiastego oraz pobliskie rozległe pola sprawiają, że uprawianie szybownictwa jest bezpieczne i komfortowe.

Entuzjaści latania znajdą tu dobrze wykwalifikowaną kadrę i doskonały sprzęt. Dodatkowymi atutami leszczyńskiego lotniska są korzystne warunki pogodowe, lokalizacja umożliwiająca dalekie loty w granicach Polski oraz wiele terenów nadających się do przygdnych lądowań. W bliskim otoczeniu lotniska znajdują się również hotele i restauracje.

Lotnisko posiada atrakcyjną ofertę rekreacyjną. Nie trzeba być pilotem, aby podziwiać widoki z góry. Każdy może skorzystać z lotów szybowcem. Lotnisko w Lesznie jest jedynym w Europie, na którym odbywają się nocne loty szybowcowe. Entuzjaści ekstremalnych wrażeń znajdą tu wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.

Aeroklub dysponuje kilkoma typami szybowców, samolotów i balonów na ogrzane powietrze. Co roku spółka zarządzająca lotniskiem Lotnisko Leszno, Organizacja Turystyczna Leszno – Region oraz Aeroklub Leszczyński wspólnie organizują Antidotum Air Show gromadzące setki miłośników sportów lotniczych.

Zapraszamy do szkoły pilotów

Szkoła pilotażu i szybownictwa Aeroklubu Leszczyńskiego istnieje od ponad 50 lat i tysiące pilotów polskich i zagranicznych zdobywało lub podnosiło tu swoje kwalifikacje podczas kursów, obozów szkoleniowych i treningów.

Wielu wybitnych pilotów szlifowało tu swoje umiejętności: Adam Witek – pierwszy Szybowcowy Mistrz Świata w Polsce Adela Dankowska – najwybitniejsza leszczyńska pilotka szybowcowa (15 rekordów świata, 41 rekordów Polski, Medal Lilienhtal) Pelagia Majewska – patronka leszczyńskiego lotniska (17 rekordów świata, 21 rekordów Polski, Medal Lilienthal)

Aeroklubi Leszczyński oferuje:

• Szkolenia do licencji pilota szybowcowego
    • Szkolenia do licencji pilota samolotowego
    • Szkolenia zaawansowane szybowcowe przygotowujące do latania przelotowego

Ponadto Aeroklub Leszczyński oferuje:

• Loty zapoznawcze i próbne (Szybowiec / Samolot)
    • Hangarowanie szybowców i samolotów

Szkoła dysponuje bezpiecznym lotniskiem, zapleczem szkoleniowym, doświadczoną kadrą wykładowców i instruktorów.

AeroklubStacje PaliwInne atrakcje
Grupa Pieprzyk – Lotnisko Strzyżewice, AVGAS, JET A1, PB95