Wymagane wyposażenie

Wymagane wyposażenie

Uwaga Zawodnicy!

W regulaminie lokalnym SMPO 2023 i zawodów Leszno Cup 2023 pojawiły się nowe zapisy związane z wyposażeniem technicznym szybowców:

W punkcie 3.2.4 Dodatkowa wymagana dokumentacja – występuje obowiązek dostarczenia wydruku zasięgu Flarma. Podana jest też instrukcja wygenerowania wydruku.

„Wydruk zasięgu urządzenia Flarm stosowanego podczas zawodów musi być dostarczony organizatorowi jako załącznik do druku rejestracyjnego. W razie braku wydruku przed zakończeniem rejestracji dopuszcza się dostarczenie wydruku po pierwszym locie wykonanym podczas zawodów.

Link do strony gdzie można wgrać swój plik z Flarm aby wygenerować wydruk zasięgu: https://www.flarm.com/support/tools-software/flarm-range-analyzer/.  Najlepiej użyć okienka: “Classic…

W punkcie 4.1.1 Obowiązkowe dodatkowe wyposażenie pojawiła się rekomendacja instalacji i używania antykolizyjnej lampy stroboskopowej (np. Capy Flash).

„Zaleca się umieszczenie w szybowcu lamp stroboskopowych zwiększających widoczność szybowca podczas lotu. Lampy powinny być włączone od startu do lądowania.”

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial